Završena 5. Pustolovna utrka Cetina Adventure i 3. Gradski izazov

10.06.2015.

U subotu, 6. lipnja u Sinju je održana 5. Pustolovna utrka Cetina adventure u organizaciji Kluba avanturističkih sportova Cetina adventure uz potporu Turističke zajednice grada Sinja, Grada Sinja i Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije.

Dvadeset četiri natjecatelja (dvanaest timova po dva člana) su startali pored Doma mladih u Sinju u 8 sati. Ruta duga 130 kilometara, sastojala se od četiri discipline: brdsko trčanje s orijentacijom (Trekking), kretanje u kanjonu s plivanjem i skokovima u vodu (Canyoning), vožnja brdskog bicikla (MTB) i veslanjem kajaka (Kayaking).

Pobjedničkom timu CAR2 (Vedran Ugrin/Ivan Grčić) trebalo je 8 sati i 42 minute da stignu na cilj, drugo mjesto osvojio je tim Stare pojate (Ante Pešić/Duje Lekšić), a treće tim Adventure sport portal(Marko Herman/Ante Ercegović).

U sklopu Pustolovne utrke Cetina adventure održan je i 3. Gradski izazov u kojem se natjecalo šezdesetak sudionika. Uz pomoć karte i uputa sudionici su trebali pronaći zadane točke po gradu Sinju i obaviti zadatke, a sve to u maksimalnom roku od 2 sata.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Lucija Križanac, drugo mjesto je osvojila Jelena Gugić Boko, a treće Anđela Bašić. U muškoj konkurenciji pobijedio je Ante Bubić s rezultatom od 45'52'', drugi je bio Božidar Milanović, a treći Vitomir Šimleša. U dječjoj kategoriji pobijedile su tri Sinjanke (članice mlađih uzrasta ŽRK Sinj) Nina Boban, Gabriela Pavić i Ana Kokot Živalj, srebrenu medalju je dobio je Moreno Gotovac, a brončanu Karla Kuštre.

Zahvaljujemo se svim sponzorima i volonterima!

Fotografije za održanu 5. Pustolovnu utrku Cetina adventure možete pogledati: on.fb.me/1HmqVwY