7. Cetina Adventure Race i 5. Gradski izazov

05.06.2017.

U subotu, 3. lipnja u Sinju je održana 7. Pustolovna utrka Cetina adventure u organizaciji Kluba avanturističkih sportova Cetina adventure, uz potporu Turističke zajednice grada Sinja, Grada Sinja i Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije.

Ove godine sudjelovalo je trideset osam natjecatelja (devetnaest timova po dva člana) koji su startali ispred Doma mladih (Piccadilly club) u Sinju u 7 sati. Iznimno zahtjevna ruta duga 120 kilometara, sastojala se od četiri discipline: brdsko trčanje s orijentacijom (Trekking) u duljini od 40 km, kretanje u kanjonu s plivanjem i skokovima u vodu (Canyoning) 6 km, vožnja brdskog bicikla (MTB) 50 km i veslanjem kajaka (Kayaking) 25 km.

Cilj utrke u potpunosti je postignut u nepredvidljivim vremenskim i prirodnim uvjetima, svladavanjem prirodnih prepreka i nametnutih izazova. Ova utrka pridonosi obogaćivanju sportskih, turističkih i zabavnih sadržaja za djecu, mlade i odrasle u turističkim destinacijama Cetinske krajine.

Pobjednički timovi su:

1. mjesto STOJANOVI OTPACI (Nenad Keč i Danijel Krstulović-Opara) 8 sati i 56 minuta;
  2. mjesto KLUB PLAY (Nikola Pavić i Vedran Ugrin) 9 sati i 33 minute;
  3. mjesto ADVENTURISTI DUĆE (Ivan Želalić i Stipe Jerončić) 9 sati i 34 minute;

U sklopu Pustolovne utrke Cetina adventure održan je i 5. Gradski izazov Cetina adventure u kojem se natjecalo pedesetak sudionika. Uz pomoć mobilne aplikacije Easy to find i uputa sudionici su trebali pronaći zadane točke po gradu Sinju i obaviti zadane zabavne zadatke, na atraktivnim turističkim lokacijama grada od utvrde Kamičak do utvrde Grad.

U dječjoj kategoriji prvo mjesto osvojio je Noa Poljak, drugo Toni Križanac, a treće Tomislav Šepćek. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Elena Perković Paloš, drugo mjesto je osvojila Jelena Poljak. U muškoj konkurenciji pobijedio je Jakša Rošin, drugi je bio Tomislav Gotovac, a treći Ivan Radan.

Čestitamo pobjednicima i svim sudionicima utrka, te se zahvaljujemo svim sponzorima i volonterima!